Bungalovy jsou dnes velkým hitem. Proč?

Máte v plánu si nechat postavit vlastní rodinný dům? Potom je dobré jít cestou, která je dnes velmi vyhledávaná. Už dávno pryč je doma, kdy se domy stavěly co nejvíce do výšky. Pokud je dnes něco jasným trendem, jsou to bungalovy. Z jakého důvodu? Je jich hned několik. Vychází pochopitelně z toho, jak daný dům vypadá. Když se podíváme na jakékoliv projekty bungalovů, tak mají jedno společné. A podle toho je také poznáte. Nejedná se o patrový dům, ale jenom o ten přízemní. A jaká jsou jeho pozitiva?

Snadná dostupnost celé obytné plochy

To je rozhodně hlavní plus, které dnes bungalovy mají. Pokud chcete chodit jednoduše z jedné místnosti do druhé, jsou jasnou volbou. Nemusíte absolvovat cestu po schodišti nahoru a dolů. Proto je bydlení v takovém domě mnohem pohodlnější. Také nezapomínejte na to, že roky nenávratně běží. V pozdějším věku může být překonání schodů velkým problémem. Do budoucna jsou tedy bungalovy osvědčeným řešením, jak mít bezbariérový domov.

Příznivá pořizovací cena

Když se podíváme na to, jak je to s jejich cenou, tak musíme říci, že je poměrně příznivá. Orientačně mohou vycházet na 20 – 25 tisíc korun za metr užitné plochy. Výsledná suma se samozřejmě odráží na konkrétním řešení, které už ukážou zpracované projekty domů. Co je nutné zmínit v porovnání s patrovým domem, tak hlavně fakt, že u nich se často počítá s obytným podkrovím, kde je nutné myslet na sklon střechy.

Vyžití moderních postupů

Současné bungalovy je možné postavit s ohledem na moderní řešení. Je možné využít cihly, stejně jako se lze vydat cestou dřevostavby. Také nezapomínejme na energetickou náročnost. Pokud hledáte dům nízkoenergetický, je to právě bungalov, který je pro toto řešení nejčastěji navrhován. Ideální, jak snížit všechny náklady spojené s pravidelným provozem. I toto je jasný důvod pro kvalitní bungalov.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bydlení se štítky , a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.