Proč jsou binární opce stále atraktivní

Poslední rok se digitální opce dostávají do nemilosti regulačních úřadů v různých zemích a získávají negativní publicitu. Ale zbytečně.

Je tomu už téměř deset let od doby, kdy binární opce začaly pronikat na veřejnost. Z dřívějšího nástroje bank a investičních fondů se stal nástroj pro technicky jednoduché obchodování pro širokou veřejnost.

Bouřlivým vývojem si pak tyto opce prošly zejména v posledních čtyřech letech, kdy vzniklo obrovské množství brokerů a ještě větší množství všelijakých zaručených obchodních systémů a strategií. Bohužel většina z těchto nabídek slibuje něco, co nemůže nikdy dodat.

A tak vznikly problémy. Lidé zklamaní podvody se začali obracet na regulační úřady, a ty začaly jednat. Zákazy reklamy či dokonce úplné zákazy obchodování v některých zemích na sebe nenechaly dlouho čekat.

Tento vývoj tak mohl vyvolat mylný dojem, že je nějaký problém se samotnými opcemi. Ovšem není, problém je v jejich zneužívání pro nekalé úmysly.

Binární opce jako takové zůstávají po technické stránce velmi jednoduchým obchodním nástrojem, kdy se investor stará pouze o to, jestli cena v rámci určitého a volitelného časového intervalu klesne nebo vzroste. Tato technická jednoduchost je světě burzovního obchodování unikátní.

U všech ostatních nástrojů je třeba řešit celou řadu dalších proměnných, což ve svém důsledku znamená větší obtíže při tvorbě strategií. A proto pokud obchodujete digitální opce u spolehlivého a regulovaného brokera, stále se jedná o velmi atraktivní nástroj, který může být velmi užitečný.

Jeho pochopení a používání je snazší, jak už bylo řečeno, to ale neznamená, že dosahovat zisků by bylo triviální. Stejně jako u veškerého investičního obchodování je třeba si uvědomit související rizika, která můžou vyústit ve ztráty.

U burzovního obchodování platí, že pokud obchod vyjde, vyděláte peníze, pokud nevyjde, peníze proděláte. Není nijak dáno, že budete vydělávat nebo prodělávat. Ale je třeba počítat s oběma možnostmi, proto je třeba na obchodování použít jen takové peníze, které si můžeme dovolit ztratit.

Abychom zmenšili riziko finančních ztrát, je třeba začít ne demo účtu, na kterém obchodujeme v reálném obchodním prostředí se skutečnými cenami, ale s virtuálními penězi. Tento testovací účet slouží pro vývoj a ladění obchodních strategií.

Teprve až když máme časem a dostatečným počtem obchodů ověřeno, že je obchodní systém ziskový, přecházíme opatrně na živý účet, kde obchodujeme se skutečnými penězi.

Při tom je třeba mít na paměti, že žádný obchodní systém negeneruje pouze zisky, nedílnou součástí burzovního obchodování jsou i ztráty. Cílem je, aby objem všech zisků převýšil objem všech ztrát, to je podstata investičního obchodování.