Osobní bankrot má dnes mnoho výhod. Jakých?

O osobním bankrotu se dnes mluví stále více. Je to dáno hlavně tím, že se jedná o postup, který dokáže vyřešit i na první pohled astronomické dluhy. Oddlužení je zákonnou cestou, jak je eliminovat a jak začít život opět s čistým štítem. Pokud vás zajímají výhody této cesty, pojďte se na ně spolu s námi podívat.

Nemusíte uhradit všechny dluhy

Toto je rozhodně pozitivum číslo jedna. Pokud je vyhlášen osobní bankrot, znamená to pro vás jistoty spojené s tím, že vám stačí uhradit jenom třicet procent veškerých závazků. Zbývajících 70 procent je následně zcela odpuštěno a vy tak můžete opět vstoupit do života s čistým štítem, bez dluhů a obav z toho, že po vás budou věřitelé peníze vymáhat.

Zastavíte případné exekuce

Dluhy obvykle přerostou až do té nejhorší fáze, kterou je exekuce. Ta rozhodně není nic příjemného. Naštěstí celý proces je postaven tak, aby v případě schválení soudem došlo k tomu, že dojde k zastavení exekuce. V praxi to znamená, že na vás exekutoři nebudou moci. Vy nejenom ušetříte mnoho peněz za jejich odměny, ale zcela určitě také ochráníte svůj majetek. A to třeba:

  • Dům nebo byt
  • Movité věci
  • Vaše bankovní účty

Splácet dluhy můžete až pět let

Nejenom, že své závazky nemusíte uhradit všechny. Výhodou je také fakt spojený s tím, že na splácení svých dluhů budete mít dostatečně dlouhou dobu. Konkrétně může insolvence trvat až pět let. Díky tomu nijak výrazně jednotlivými splátkami nezatížíte váš rozpočet. Navíc splácet lze jak penězi z vašeho příjmu, tak i ziskem, který bude plynout z prodeje vašich věcí.

Podání žádost a její vyřízení je snadné

Žádost je základ. Dnes už ji nemusíte vyplňovat sami, jelikož je mnoho firem, které vám s tím vším pomohou. A to včetně podání. Dále už stačí jenom schválení soudu. Pokud je žádost v pořádku, obvykle ani toto není jakýkoliv problém, a to v rámci celkem krátké lhůty.

Příspěvek byl publikován v rubrice Finance se štítky , , a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.