Jaké materiály jsou nejvyužívanější v oblasti hydroizolace?

Pokud se mluví o hydroizolaci, potom je to v souvislosti s tím, aby se zamezilo pronikání vody do požadovaných prostorů. Aktuálně je mnoho oblastí, kde se tento postup aktivně využívá. Jako příklad můžeme zmínit balkony, průmyslové stavby, stejně jako například střechy, ale i bazény. Jelikož je hydroizolace poměrně sofistikovaným oborem, je dobré představit možnosti, které se týkají samotných používaných materiálů, které specializovaná firma položí na požadovaná místa a zajistí, aby se voda v jakémkoliv skupenství nedostala tam, kam nemá.

Asfaltové pásy jsou klasikou

Jistota, která obvykle nikdy nezklame. Jde o materiál, který je využívaný především v oblasti spodních staveb. Mezi klíčová pozitiva tohoto materiálu patří rozhodně jeho celková elasticita, stabilita, i velmi dobré izolační vlastnosti. Samozřejmostí je i široká nabídka velikostí a tvarů, které dnes současný trh nabídne.

Hitem jsou i PVC folie

Ty v minulosti patřili mezi jedinou variantu na trhu. Jejich historie sahá již do roku 1956, kdy byly poprvé vyrobeny a použity. V této době byla hydroizolace poměrně diskutovaným tématem. V současné době je kvalita PVC folií na zcela jiné, samozřejmě lepší úrovni. Princip a možnosti jejich použití však zůstává zcela stejný. Mezi hlavní pozitiva tak můžeme zařadit především vysokou odolnost a s ní související dlouhou životnost. Vzhledem k jejich lehkosti se obvykle využívají v oblastech střešní konstrukce.

Hydroizolační nátěr je poměrně specifický

Třetí možností, jak izolovat, speciální hydroizolační nátěr. Ten je zajímavý v tom, že nabídne širokou škálu možností, kde ho použít. Obvykle jde o směs, ve které najdeme asfalt, gumu, nebo akrylát. Po jejím nanesení na požadované místo můžeme v daném prostoru taktéž vytvořit neprostupnou vrstvu, která zamezí tomu, aby se voda kamkoliv dostala. Používá se třeba u betonových desek, nebo u obvodových zdí jednotlivých domů.